Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Tselluliidist

Mis tselluliit on?

Tselluliit on keha omadus talletada rasva, liigset vedeliku  ja jääkaineid keha sidekoes, millega kaasneb kahjuks ka esteetiliselt mitte just kõige atraktiivsem mügarlik ja lohukestega nahk.

Tselluliidi puhul on keha verevarustus ja sellega seoses ka kogu organismi töö häiritud, kuna liigne rasv, jääkained ja vedelik suruvad organismi vere- ja lümfisooned kokku.

Öeldakse, et tselluliidine nahk meenutab justkui kodujuustu või apelsinikoort.

Tselluliiti leidub tavaliselt alakehal, eriti probleemsed kohad on puusad, reied ja tagumik.

Tselluliidil on erinevaid vorme ning sõltuvalt vormist on tselluliit kas märgatav või siis üldse mitte märgatav.

Mida tihkem ja märgatavam tselluliit on, seda tõsisemalt on häiritud inimese verevarustus ja ka muud kehalised protsessid.

Kuidas tselluliit täpselt tekib?

Tselluliit tekib, kui nahaaluses sidekos olevatesse rasvarakkudesse koguneb erinevatel põhjustel liiga palju rasva, jääkaineid ja vedelikku ning selle tulemusena moodustuvad justkui kobarad, mis on võimelised paisuma isegi kuni 50-ne kordseks.

Need moodustunud kobarad ongi nahal kühmukeste ja lohukeste tekkepõhjusteks ning ummistavad vere- ja lümfiringe, takistades organismi normaalset normaalset tööd ja puhastumisprotsessi.

Mis soodustab tselluliidi tekkimist?

  • Kehvad toitumis- ja elustiilivalikud, mille tagajärjel kogunevad keha sidekoe rasvarakkudesse  liigne rasv, jääkained ja vedelik.
  • Venoosse vereringe häired.
  • Naiste sidekoe omapära. Naiste sidekude meenutab kalavõrku ning seal olevatesse aukudesse saavadki mügarikud tekkida. Meeste sidekude on palju tihedam ja selles ei ole selliseid tühimike, kuhu mügarikud saaksid üldse ladestuda.
  • Naiste kehal on geneetiliselt rohkem rasva ja vähem lihast. Meestel on vastupidi. Neil on rohkem lihast. Mida enam lihast inimese kehas on, seda enam rasva lihas oma elutegevusega põletab.
  • Hormoonaalne kõikumine- puberteet, rasedus, kliimaks ja antibeebipillid häirivad hormonaalset tasakaalu ning mõjutavad suurel määral tselluliidi teket.
  • Pärilikkus- eestlannadel on võrreldes lõunapoolsete rahvustega juba pärilikult  kehv sidekude. Hea nahaelastsusega inimest kimbutab tselluliidiprobleem vähem.
  • Elustiil – istuv töö, vähene trenn. Need kõik takistavad lümfi- ja vereringet.
  • Stress. Stressis inimene on pinges, ta lihased on jäigad ja nii lümfi- kui ka verevarustus on häiritud. Stress kurnab kogu organismi.

Treeningute ja dieediga ei ole võimalik alati tselluliidist vabaneda. Ilma efektiivse tselluliidiravita jääb nn apelsinikoore nahk püsima ja isegi süveneb aastatega.